קידוח בטון במאה ה-21

יצירת פתחים, שמירה על המבנה המקורי ואי נזק סביבתי: קידוח בטון במאה ה-21

המודעות לשמירה על אורח חיים בריא, ועל סביבה נקייה תופסת חלק נכבד ומשמעותי בחיינו. אנחנו מחושבים יותר, שמים לב יותר למה שמסביב ולא מעוניינים לבצע פעולות שיוצרות נזק סביבתי כלשהו. זה תופס אותנו בכל תחום בחיים, החל מאכילה בריאה יותר, התעמלות גופנית בתדירות קבועה, שימוש במוצרים ירוקים יותר, מחזור בצורות שונות ועוד. אפשר לומר, שגם בנושא השיפוצים והבטון, ניתן לעבוד בצורה ‘ירוקה’ יותר, וזה באמצעות קידוח בטון.

קידוח בטון, מעבר אל ימינו

עד לפני קרוב ל-100 שנה, על מנת ליצור, לעבד ולעצב חומרים קשים מאוד, כדוגמת אבן או בטון, ביצענו את עבודת הסיתות. הסיתות נעשה לצרכים אדריכליים, וזאת על מנת ליצור מרקם מיוחד. לעיתים, עבודת הסיתות בוצעה על מנת לשנות את המידות של החומר, וליצור ממנו גוש בממדים המבוקשים. עבודת הסיתות היתה (ועודנה יש לציין) מרשימה. אולם היא יוצרת לכלוך רב בסביבה, ואף יכולה לגרום לנזק אקולוגי.

היום, בניגוד לעבר, האקולוגיה יותר חשובה לנו. כך הגיע הקידוח בטון לאוויר העולם. לא נגזים אם נאמר שקידוח הבטון של המאה ה-21, מציע את האלטרנטיבה האידיאלית לעבודת הסיתות. מדובר על דרך ליצירת פתחים בבטון, ליצירת תשתיות עבור גופי תאורה, פתחים לוונטות וארובות, פתחים לניקוז מי גשמים, ועוד. באמצעות קידוח הבטון ניתן לבצע קידוח בקטרים שונים, עם מהירות גבוהה ולהשיג תוצאה מדויקת. אלו מקצת הסיבות שהופכות אותה לשיטה פופולארית בעיצוב פנים.

 

ניסור בטון

 

 

 

 

 

 

 

קידוח הבטון, מאפשר ליצר את הפתחים הרלוונטיים, תוך שמירה על המבנה המקורי וללא שום  נזק סביבתי. משתמשים בו גם לקוחות פרטיים וגם לקוחות בתעשייה. אנו רואים היום שימוש הולך וגובר של קידוח בטון בבנייה פרטית, למספר ייעודים מגוונים כמו שיפוץ של חדרי ממ”ד, יצירת חלונות ופתחי אוורור לקירות שעשויים מבטון יצוק.

שיטות קידוח בבטון

יש לדעת, שיש מספר שיטות לקידוח בבטון. הבחירה בין השיטות השונות נעשית בהתאם לתנאים שהשטח מציב, מאפייני הקיר, עוביו, וצרכי הלקוח שמשתנים כמובן. יש מקדחות חשמליות שמשמשות לקידוח פשוט. לקידוח מאסיבי וחזק יותר, אנו משתמשים במקדחות הידראוליות שמאפשרות לנו להגיע למקומות מורכבים יותר. במידה והקידוח של הבטון מגיע לעומק של יותר ממטר וחצי, נשתמש במקדחת יהלום החזקה ביותר. מקדחת יהלום מסוגלת לחדור לעומק רב ויעילה במקרים רבים.

תהליך קידוח בטון

התהליך מתבצע באמצעות מכונת קידוח. לפני שבעלי המקצוע מתחילים בקידוח חשוב במיוחד לבדוק  היכן עוברות כל תשתיות הגז, המים, החשמל וקווי התקשורת. וזאת, על מנת שנדע מראש להימנע מלפגוע בהם בעת שנבצע את הקידוח. כאשר יש עבודות קידוח קטנות ופשוטות, ניתן לבצע את פעולות הקידוח באופן ידני, אולם בפרויקטים גדולים, יהיה צורך בקיבוע של המקדח לרצפת הבטון. זו תעשה בעזרת דיבלים מפלדה. בעת הקידוח, נרטיב את קירות הבטון במים, וזאת על מנת למנוע לכלכוך כתוצאה מהקידוח. בהרבה המקרים, השיטה הטובה לקידוח תהיה קידוח ללא רטט. קידוח מהסוג הזה, ימנע התפשטות של סדקים שעלולים להיווצר בזמן הקידוח ונמצא יעיל במיוחד.

קידוח בטון – רק על ידי מומחים!

על מנת לבצע קידוח בבטון, חשוב לפנות לחברה מקצועית ומנוסה בתחום, שיש ברשותה גם את המכשור והציוד המתקדם, וגם שהיא בעלת המיומנות להפעיל אותו, ובאופן המיטבי. חברת א.א המנסרים, מתמחה בביצוע עבודות בטון שונות ומגוונות, ניסור בטון, קידוח בטון וחיתוך בטון לקבלנים, יזמים ולקוחות פרטיים בכל רחבי הארץ. לחברה ניסיון רב ושירות מקצועי ברמה הגבוהה ביותר.

אנו מזמינים גם אתכם ליהנות משירותי א.א המנסרים. לפרטים נוספים אודות קידוח בטון, לחצו כאן.

מאמרים נוספים


עבודות בטון

את הבית הבא שלכם תבנו בהדפסת תלת מימד

האם הנשק החדש של צה”ל יכול לחדור בטון

טכניקות שונות בניסור בטון ביהלום

האם בטון מזויין יכול לעצור טיל?