עבודות בטון – מחירים

עבודות בטון דורשות מקצועיות רבה ומיומנות גבוהה של בעלי מקצוע. לא מדובר רק על היכולת לתפעל כלי קידוח וחיתוך כבדים, אלא על ניסיון וידע בביצוע העבודה באופן המדויק ביותר. תחת ההגדרה “עבודות בטון” נכללות עבודות רבות ומגוונות – קידוח בטון, ניסור בטון, יציקת רצפת בטון ויציקה כללית, החלקה וליטוש. כל עבודה כזו נמדדת במיומנות, זמן ביצוע ומורכבות הפרויקט – ולכן לעולם לא תמצאו מחירים זהים לכל עבודות הבטון.

על פי מה נקבעים מחירי העבודה?

אחת מעבודות הבטון הנפוצות ביותר היא קידוח בטון. מחיר עבודה מתחיל ממאות שקלים בודדות לקידוח בקוטר 4 צול בעומק של עד 30 ס”מ, ועד למחיר שיכול לעבור את האלף שקלים עבור קידוח ארובה לקמין. דוגמאות נוספות אפשר למצוא בקידוחים נוספים: קידוח ויציקת כלונסאות בטון בקוטר של 30 ס”מ ובעומק של עד 7 מטר; קידוח יסודות לכלונסאות בקוטר של 60 ס”מ ובעומק של עד 8 מטר: יעלו מאות שקלים למטר בהתאם לפרויקט הספציפי.

בתמחור העבודה מעורבים בדרך כלל שלושה גורמים:
•    סוג הקידוח – המחיר משתנה בין קידוח בבטון מזוין לבין קידוחי בבטון רגיל (למשל קירות).
•    סיכון בעבודה – ככל שהעבודה כרוכה בסיכונים רבים יותר לעובדים, כך מחירה יהיה גבוה יותר.
•    תוכנית עבודה – תיאום ציפיות מול החברה המבצעת והבנה מלאה של מהות הפרויקט, עשויה לחסוך עלויות רבות.

 עבודות בטון – מחירים

 

 

 

 

 

 

כמה עולה לנסר בטון?

עלויות ניסור בטון נמדדות לפי מורכבות הפרויקט ושעות העבודה הנדרשות לביצוע. מחיר עבודת ניסור של קיר באורך של מטר ובעומק של 20 ס”מ מתחיל בכמה מאות שקלים. המחירים כמובן מטפסים בהתאם לעובי הקידוח ולאורכו. לדוגמה, ניסור בטון להתקנת דלת בעובי של 20-35 ס”מ לפי מידות של 90*210 יסתכם במחירים של כמה אלפי שקלים. לעבודה זו יש להוסיף כמובן את עלויות הפינוי.

עם זאת, כדאי לזכור כי עבודות ניסור בטון ביהלום תהיינה יקרות יותר מאשר עבודות קידוח בטון רגילות. זאת מאחר שניסור ביהלום מצריך שימוש בציוד יקר יותר וכאן נדרשת מיומנות תפעול גבוהה ודיוק מושלם.

עבודות בטון נוספות – יציקות, החלקות וליטוש

ישנן עבודות בטון שאינן מצריכות הריסה, קידוח או ניסור אלא נחשבות “עבודות רטובות” דוגמת יציקות רצפת בטון, החלקה וליטוש. את אלו ניתן למצוא למשל בחניונים בהם קיימת רצפת בטון חלקה, שטוחה ומבריקה.

יציקות נחלקות לכמה קטגוריות – עמודי בטון, קורות תמיכה, או יציקת בטון מוחלק. מחירי יציקות אלו נעים בין כמה מאות שקלים למטר יציקת בטון מוחלק לכמה אלפים לעמודי בטון או קורות תמיכה.

החלקת בטון רטוב חיונית למשל ביציקת גגות ושיפועים, ולכך קיימות מספר שיטות. המחיר כולל ליטוש סופי, יגיע למאות שקלים למטר

המחירים המוצגים בעמוד זה הם לידיעה בלבד. המחיר המחייב הוא המחיר שסוכם עליו מול חברת המנסרים

מאמרים נוספים


עבודות בטון

את הבית הבא שלכם תבנו בהדפסת תלת מימד

האם הנשק החדש של צה”ל יכול לחדור בטון

טכניקות שונות בניסור בטון ביהלום

האם בטון מזויין יכול לעצור טיל?