עבודות בטון חדשניות

הבטון המודרני

את עבודות הבטון שכולנו מכירים אנו מזהים בהקשר של עבודות הבנייה, ניתן לדעת כי מדובר בשיטה המובילה בתחומי הבינוי. כמובן שגם הדבר משמש בעבודות קידוח, ניסור בטון ויציקה. נושא זה שחלק מאיתנו לא נוגעים בו, נשמע לנו כעמום או לפעמים כנישה לא מוכרת, אך גם מצד שני תחום מאוד מרתק ומאתגר לעוסקים בו.

חשוב להבין כי עם השנים, חלה גם התפתחות בנושא זה, והוא הפך מגוון ובעל שימושים רבים, אשר משמשים גם רבים מתחום האומנות. ניתן לראות חדשנות בתחום זה, הבאה לידי ביטוי בגלריות רבות שמוצגות בתערוכות לקהל הרחב. במקומות אלו ניתן לגלות עבודות בטון חדשניות בשילוב חומרים ממוחזרים כגון: מסמרים, ברגים, שאריות עץ, קופסאות סרדינים, אומים ועוד.

חלק מהחידושים המגוונים והמעניינים אפשר לפגוש בנושא המשחקיות בגנים ציבוריים, הדבר תופס תאוצה ואנשי יצירה רבים פיתחו את הנושא. בתחום עליו אנו מדברים מעניין לראות כי ישנם רכבים קטנים מבטון, יש גם קוביות משחק גדולות, דמויות מוכרות של יצורים על רגליים, בתים, דמויות ממשחקי מחשב ואף אנשי קוביות, לגו ורובוטים. יש לקחת בחשבון כי גם עבודות פאזל וכלים בצורות שונות הם דוגמאות נוספות מעולם המשחקים.

ניתן גם למצוא מגוון אלמנטים נוספים של בטון, כגון: אדניות לגינה, בריכות נוי, בטון מוחלק לעיצוב הבית ועוד, המהווים סגנון נוסף של אופציות חדשות ומאתגרות. חשוב לדעת כי חלק גדול מעבודות הבטון נעשות באמצעות שימוש בטכנולוגיות מתקדמות שהתפתחו ונכנסו לתודעתנו יותר בשנים האחרונות גם בתחום זה. השוני כאן הוא שלמרות היותו חומר גלם עמיד, חזק, יציב ודומיננטי, הוא ניתן לניסור והתאמה דבר אשר היה פחות גמיש ואפשרי בעבר. היום, שילוב של מוצרי יהלום בתוך מסורים משוכללים ומקדחות עצומות לקידוח בטון, הם שיטה המאפשרת משחק גדול יותר בעיצוב מבני בטון, שבעצם הדבר נותן פתח למענה רחב יותר במידות וגדלים, ואף שירות מגוון ואיכותי יותר לנו כלקוחות או בתי עסק.

 

עבודות בטון חדשניות

 

 

 

 

 

חיידקים נגד סדקים

למעשה כיום הבטון יכול להוות כחומר גלם חכם שמסוגל לרפא את עצמו ולמנוע הרס רב שמתחולל במצבי קריסה ורעידות אדמה. חידוש מעניין נמצא במחקרם של מדענים שהצליחו ליצור בטון שמסוגל לאחות סדקים ללא התערבות חיצונית. התופעה נוצרת בשל הוספת חיידקים מיוחדים לבטון הרגיל והעשרתו במצע מיוחד שמאפשר את גדילתם. כאשר נוצרים בו סדקים מים ולחות מוצאים עצמם אליו ועלולים לגרום לו לקורוזיה חמורה. עם זאת, החיידקים תורמים לחיזוק הבטון, הדבר מתאפשר בכך שהטכנולוגיה המהפכנית מבוססת על העובדה שהחיידקים כחלק מחילוף החומרים שלהם מייצרים קלציום קרבונט, מינרל העוזר לבניית אבן גיר שממלא את הסדקים ומחזיר את הבטון לשלמותו. חשוב לדעת כי מניעת חדירת מים ולחות תורמת רבות להארכת חייו והמשך תפקודו כיסוד הבניין.

חשוב עוד לציין כי מחיר ההפקה של הבטון החי יקר יותר מהבטון הרגיל, זאת בשל המצע הייחודי שנדרש לפעילות החיידקים, לכן לשם כך החוקרים מנסים כעת למצוא מזון זול יותר להאכלתם, מה שיאפשר תחרותיות במחיר וקידום חדשנות זו.

לסיום, ניתן ללמוד כי התחום מתפתח, ישנם שינויים ודברים רבים שקורים, מחקרים מעידים על אופציות ייחודיות חדשות, והתחום מתקדם ונלמד בשטח זאת על מנת לספק לנו גיוון, מענה על צרכים מורכבים יותר, ואף לספק לנו תחרות ועניין גדול יותר.

מאמרים נוספים


עבודות בטון

את הבית הבא שלכם תבנו בהדפסת תלת מימד

האם הנשק החדש של צה”ל יכול לחדור בטון

טכניקות שונות בניסור בטון ביהלום

האם בטון מזויין יכול לעצור טיל?