ניסור בטון ותמ”א 38

ניסור בטון

שנת 2005 הייתה אחת מן השנים החשובות ביותר בענף הבנייה בישראל. בהחלטת ממשלה, ב-14 באפריל 2005, אושרה תכנית תמ”א 38. תכנית מתאר ארצית זו נועדה לחזק מבנים קיימים למקרים של רעידות אדמה. תכנית זו מאפשרת לדיירים שבתיהם נבנו לפני ה-1 בינואר 1980 (עד אז לא הקפידו לחזק מבנים עבור רעידות אדמה) לקבל היתר לתוספות בנייה של 25%.
בנוסף, הם יכולים גם לכלול שיפוץ חזית הבניין, הקמת חדר מדרגות ולובי, התקנת מעליות, סלילה של חנייה, החלפת הצנרת ותשתיות ישנות, שדרוג הגינה ועוד, לפי הצורך של המבנה. מלבד חיזוק המבנים ושמירה על בטיחות הדיירים, ביצוע תכנית תמ”א 38 מאפשר להעלות באופן משמעותי את ערך הדירה.

תהליך ביצוע תכנית תמ”א 38

על מנת לבצע את תכנית תמ”א 38, יש צורך במספר דברים. ראשית, יש צורך להקים ועד פעולה שיהיה אחראי, ייצג את המבנה וישיג את הסכמתם של לפחות 66% מן הדיירים במבנה. לאחר ההסכמה המיוחלת (שלעיתים אף כרוכה במסע שכנועים), חשוב להתייעץ עם שמאי מקרקעין ועם עורך דין, על מנת לבדוק את הזכאות ואת השווי של תוספת הבנייה העתידית.

לאחר ביצוע ההערכה, יש להכין רשימה מסודרת של כל התוספות שאותן הדיירים מעוניינים לקבל מהיזם, מלבד כל מה קשור לחיזוק המבנה. כאשר המטרות והיעדים מוגדרים, יש להגיש תכנית מפורטת ומסודרת לעירייה, כאשר היא מעודכנת בלוח זמנים משוער ובציון כל הפתרונות ההנדסיים המוצעים. כתוצאה מיישום תכנית תמ”א 38, גבר הצורך בשימוש בניסור בטון.

ניסור בטון עבור תכנית תמ”א 38

בתהליך יישום תכנית תמ”א 38, אנו משתמשים בניסור בטון על מנת לשפץ את המבנה ולהפוך אותו לחדש. שימוש נפוץ במיוחד לניסור בטון עבור תכנית תמ”א 38 הוא בהוספת חדרים בבית, כמו חדרי ממ”ד, חדרי ילדים, שירותים ואמבטיה, מרפסות, ועוד. במצב כזה של הוספת חדר, אנו נחתוך את הקירות החיצוניים של המבנה שעשויים מבטון, ונבצע את הניסור. פעמים רבות דיירים מבקשים לשפץ את הנראות של כניסת המבנה, ולהפוך אותו ללובי מיוחד ויוקרתי. כל אותם רצונות וצרכים בהם יחפצו הדיירים, יתבצעו באמצעות ניסור בטון.

חשוב לדעת כי בשנים האחרונות תחום ניסור הבטון התקדם והתפתח באופן משמעותי. הוא מבוסס כיום על טכנולוגיות חדשניות, אשר משלבות כוח אדם מיומן, מכשור מיוחד ומנעד רחב של עבודות. לכן, עבודות אלו מחייבות גם התקשרות עם חברה מקצועית ואמינה, אשר מיומנת ומוכשרת בביצוע עבודות עם בטון.

לשימוש בניסור בטון עבור שיפוץ ושדרוג של מבנה יש תועלות רבות. ראשית, מדובר על עבודה אשר מאפשרת דיוק, והדיוק פה הוא הפרמטר הכי חשוב! שנית, הוא בקושי יוצר לכלוך ואבק, ולבסוף, הוא אינו מרעיש לסביבה. בכך, ניתן לקבל תוצאה מושלמת במינימום של דאגות וטרדות.

לפני ביצוע עבודות הניסור

לפני שמבצעים את עבודות הניסור, ישנן הכנות חשובות עליהן צריך להקפיד. הן כוללות סימון באמצעות גיר של כל האזורים שאותם ייעדנו לניסור. כמו כן, יש להרחיק את כל פריטי הריהוט ואת כל שאר החפצים והפריטים הנוספים אשר מצויים בחדר. במידה והדבר אפשרי, מומלץ לעטוף את כל הפריטים והחפצים בניילון. בנוסף, יש להרחיק את כל הילדים, ואת המבוגרים שאינם קשורים לעבודה, מהמקום.

מבצעים תהליך תמ”א 38? את הניסור תשאירו למנסרים

במידה ואתם נמצאים בתהליכי תמ”א 38, אתם מצויים בפני בירוקרטיה רבה – מול הרשויות, המהנדסים, הדיירים, היזמים ועורכי הדין. אתם צריכים לשים לב לפרטים, ולדאוג שכל משימה מבוצעת עד הסוף. מאחר ומדובר בבית שלכם, במקום הכי בטוח ומוגן, יש חשיבות יתרה לבחירה באנשי מקצוע מומחים. חברת א.א המנסרים מתמחה בביצוע עבודות בטון לקבלנים, יזמים ולקוחות פרטיים בכל רחבי הארץ. בשנים האחרונות חברת המנסרים מבצעת עבודות ניסור בטון מקצועי עבור בתים המעוניינים לבצע תכנית תמ”א ומביאה כתוצאה מכך הן לחיזוק המבנה ולבטיחותו והן למבנה אסתטי אשר נעים לשהות בו.

גלילה למעלה