ניסור בטון – היהלום מול הבטון

בטון – קצת היסטוריה

אז כן, בני האדם הצליחו ליצור חומרים שונים, חזקים ועמידים. מבין החומרים הללו קיים חומר פופולארי ביותר – בטון. את החומר המלאכותי הזה ניתן לראות כמעט בכל מקום בו נמצאים בני האדם. מבנים רבים בעולם בנויים מחומר הבטון החל מגשרים למיניהם ועד לגורדי שחקים מרהיבים. נוהגים לחשוב כי הבטון הינו המצאה שמיוחסת למאה הקודמת וכי השתמשו בבטון רק בתקופה המודרנית, אך לא כך הדבר. עוד בתקופת ההיסטוריה הרחוקה השתמשו בבטון. האשורים והבבלים השתמשו בתערובות בטון עם מיני חומרים מהטבע. כמו גם המצרים שיצרו תערובת בטון שבסיסו היה סיד וגבס. אפילו הרומאים יצרו בטון, בין היתר מחומר די מקורי הנקרא אפר געשי. הבטון המודרני הומצא במאות הלא רחוקות, ליתר דיוק בשנת 1756 על ידי ג’ון סמיטון, שיצר תערובת של מלט, חלוקי נחל ומיני אבנים. בהמשך יצרו הצרפתים את הבטון המזויין שהיה חזק בצורה משמעותית מהבטון הרגיל.

אז יצרנו בטון, מה אם צריך לשנות אותו?

אם כך, יצירת הבטון על ידי האדם אכן הראתה הוכחות לכך שאנו יודעים ליצור חומרים מלאכותיים חזקים ביותר, אבל, האם יש בידינו חומרים שיכולים לנסר אותו כראוי? ניסור בטון היא אחת הדרכים העיקריות לחתוך או לנתק חלקי בטון ממבנים, לפתוח פתחים בבטון ולשנות צורת מבנים על ידי הריסה ובנייה מחדש. בעידן המודרני פותחו מגוון כלים לייצור בטון, רובם אגב חזקים ומרשימים. בני האדם השתמשו בחומרים שונים לבניית מכשור ניסור בטון, החל מברזל ועד פלדות מתקדמות למיניהן שסיפקו מסורים חזקים לניסור הבטון. עם זאת, אחד החומרים שיודעים להתמודד טוב עם ניסור וקידוח הבטון הוא היהלום.

 

 ניסור בטון

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

בטון מול יהלום – איך היהלום מצליח?

היהלום הוא סוג של מינרל ונחשב לאחד החומרים החזקים בטבע, אם לא החזק ביותר. מבנה היהלום ברמה הכימית מורכב מאטומי פחמן היוצרים קשרים ייחודיים ובכך מאפשרים ויוצרים חומר עמיד ביותר. ניסור בטון ביהלום נחשב לשיטה מתקדמת הנעזרת בעוצמתו וחוזקו של היהלום על מנת לנסר את הבטון ביעילות. בשל חוזקו של היהלום, ניתן לנסר ולקדוח בעזרתו בצורה אולטימטיבית מבלי להזיק לבטון שנמצא בסביבת אזור הניסור. המסורים והמקדחים המיוחדים, מתחברים למכשירי הניסור ועל ידי תפעול נכון ומקצועי, ניתן להגיע לרמת ניסור וקידוח גבוהה ביותר.

לכם יש בטון לנסר? לנו יש יהלום שינסר אותו!

לסיכום, ניתן לראות שילוב של הטבע יחד עם טכנולוגיה מתקדמת ואלו מביאים לתוצאות מרשימות. אין ספק שחומר היהלום הנו אחד החומרים החזקים בטבע ובמקביל, חוזקו וגמישותו של הבטון מביאים את האדם ליצירות אדריכליות מדהימות. חברת א.א המנסרים מציעה עבודות ניסור בטון וקידוח ברמה המקצועית ביותר. החברה פועלת בתחום ניסור הבטון שנים רבות וצברה ניסיון ומוניטין רב. אנו מזמינים אתכם להתרשם מהאתר שלנו ולקבל את כל המידע הדרוש לכם.

למידע נוסף ולהצעת מחיר לפרוייקט שלכם צרו אתנו קשר

מאמרים נוספים


עבודות בטון

את הבית הבא שלכם תבנו בהדפסת תלת מימד

האם הנשק החדש של צה”ל יכול לחדור בטון

טכניקות שונות בניסור בטון ביהלום

האם בטון מזויין יכול לעצור טיל?