ניסור בטון – איך לא פוגעים במבנה?

עולם הבנייה התקדם מאוד מבחינה טכנולוגית, אבל בישראל, חומר הבנייה העיקרי היה ונותר בטון. למרות היותו חומר חזק במיוחד, הוא עובר תהליכי חיזוק נוספים הכוללים תוספת מוטות ורשתות מפלדה. בעבר, כדי לחצוב חורים או פתחי שירות ותעלות בבטון, נהגו להשתמש בשיטות שגרמו זעזועים למבנה דוגמת כדור ברזל או מקדח מסוג קונגו.

מדובר בשיטות ישנות ואגרסיביות, אשר מלבד הנזק שגרמו למעטפת הבניין וליסודות – זיהמו גם את מרחב המחייה של השכנים בשל אבק רב ורעש בעוצמות גבוהות. כיום, ניסור בבטון מבלי לפגוע במבנה מחייב שימוש ביהלום: זהו החומר החזק ביותר הקיים בטבע, אשר מאפשר חיתוך מדויק ונקי בכל גודל בטון מבוקש ולכל סוגי הבנייה והתעשייה.

 ניסור בטון

ניסור בטון ביהלום ללא פגיעה במבנה

עבודות ניסור ביהלום מחייבות ידע רב, מיומנות וניסיון השמורים לאנשי מקצוע בלבד. מדובר בעבודה עם כלי עבודה מקצועיים ומכשור מתקדם, ולכן יש צורך להכיר את שיטות הניסור השונות ולהבין מה ייעודה של כל שיטה

הנה כמה דרכים לניסור בטון הכוללות שימוש במקדחים מדויקים אשר אינם פוגעים במבנה:

 • מקדח כוס יהלום
  מקדח עגול בעל עומק רב יחסית המוברג על גבי מקדחות רגילות. עבודה עם מקדח כוס יהלום דורשת דיוק רב ומיומנות, ומשמשת בעיקר ליצירת פתחים עגולים, פתחי שירות ואוורור למייבשי כביסה וחדרי שירותים ואמבטיה, תעלות כבלים ועוד.
 • מסור ידני
  מסור המשמש לעבודות ניסור בטון קלות שאינן דורשות דיוק. עם זאת, לא כל מסור מסוגל לנסר בטון שכן הוא חייב לכלול להב המצופה יהלומים סינטטיים.
 • שרשרת בטון
  השרשרת דומה בצורתה לשרשרת אופניים, אך זו המשמשת לניסור בטון מסיבית במיוחד וכוללת בין חוליותיה שבבי יהלום זעירים. שבבים אלה מנסרים את הבטון באופן מדויק, נקי ומהיר יחסית.
 • כבל יהלום לבטון
  שיטת ניסור שפותחה במקור לשימוש במחצבות אבן ושיש וסייעה לפרוס בלוקים של שיש וגרניט, משמשת כיום בעיקר לניסור בטון בעובי של למעלה מ-50 ס”מ. הניסור מתבצע באמצעות סיבוב מהיר של כבל פלדה מתוח ובו כדורי יהלום קטנים.
 • מכונת קידוח
  מכונות אלו ניתנות לשינוע על גלגלים ומיועדות לחיתוך מדויק של משטחים דוגמת מדרכות, רצפות, אספלט, בטון, אפוקסי ועוד.ניסור בטון

 

 

 

 

 

 

 • לחברת א.א. המנסרים מוניטין רב בעבודות ניסור וקידוח של כל סוגי הבטון בכל עובי קיים. עבודותיה הן מודל לביצוע וגימור מושלמים ובין הפרויקטים שביצעה ניתן למנות ניתוק והצמדת מבנים, ניסור והריסה – והכל תוך שימוש במכונות המתקדמות מסוגן בעולם. בזכות הקפדה על נהלי עבודה מחמירים ושמירה על סביבה נקייה, מעדיפים קבלנים, מהנדסים, אדריכלים ומעצבי פנים את שירותיה של א.א. קידוח וניסור בבטון.ליצירת קשר ולקביעת פגישה עימנו, לחצו כאן

מאמרים נוספים


עבודות בטון

את הבית הבא שלכם תבנו בהדפסת תלת מימד

האם הנשק החדש של צה”ל יכול לחדור בטון

טכניקות שונות בניסור בטון ביהלום

האם בטון מזויין יכול לעצור טיל?