הצורך המקומי בניסור בטון

השימוש בניסור בטון בישראל ברמה המקומית

כשבונים או משפצים בית, בדרך כלל משתמשים באחד מחומרי הגלם החשובים ביותר והוא הבטון. הבטון מיועד ליציקת היסודות במבנה, בניית קירות, רצפות, תקרות ועוד. מאחר ובטון הוא אחד החומרים החזקים והעמידים ביותר שקיימים, משתמשים בו כמעט עבור כל בנייה שבונים, הן בתים, מבנים תעשייתיים, גשרים ומתקנים שונים.

שימוש בבטון – מעט היסטוריה

עוד משחר ההיסטוריה אנו עדים לעמים אשר ייצרו בטון מחומרים שונים ביניהם חרס במקום מלט, סיד וגבס. הבטון המודרני שאנו מכירים הומצא על ידי המהנדס הבריטי ג’ון סמיטון באמצעות ערבוב של מלט וחלוקי אבנים מפוררות. מאחר ולבטון יש חוזק לחיצה גבוה – המאפשר להעמיס את הבטון במשקל כבד באופן בטוח, וחוזק מתיחה נמוך – המונע את מתיחת הבטון העלולה לגרום לו להישבר, אנו יוצקים את הבטון יחד עם מוטות מברזל אשר מסייעים להתמודד עם כוחות הלחיצה והמתיחה.

השימוש בבטון בארץ, החל כבר מימי ראשית היישוב במבנים ובמפעלים אזרחיים. לאחר מלחמת המפרץ, חוקק בישראל חוק המחייב כל דירת מגורים לבנות בביתה ממ”ד – מרחב מוגן אשר יהיה עשוי מבטון, או משלד פלדה שמצופה בבטון, אשר יהווה את האלטרנטיבה למקלטים שהיו מחויבים בתקנות הבנייה עד אז.

 

ניסור בטון

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ניסור בטון בכמה מילים

לעתים יש צורך לשנות או לשפץ בית ואז אנו מבצעים ניסור בטון. ניסור בטון, הינה פעולה מורכבת ומסובכת הכרוכה בשימוש במכשור טכני ומצריכה ידע רב ומקצוענות בתחום. בטון בסיסי יהיה מורכב ממלט וממים, אולם משלבים אותו גם עם חומרים שונים המבדילים אותו בסוגים וברמת העמידות של החומר – בכך יש להתחשב.

ניסורי בטון באזורים שונים.

חשוב לדעת כי לאקלים ולתנאי מזג האוויר השונים אפקט משמעותי בביצוע ניסור בטון. ועל כן מומלץ לקרוא את הדברים הבאים.

ניסור בטון בירושלים

ניסור בטון בירושלים יתבצע בעיקר עבור מבנים ממשלתיים וציבוריים שנבנים בעיר, וכמו גם עבור בניית התשתיות. התשתיות והכבישים בעיר הולכים ומתפתחים, בניית הרכבות והגישה אליהן מצריכה עבודת ניסור בטון איכותית.

ניסור בטון במרכז

אזור המרכז, מאופיין בבנייה מאסיבית אשר צוברת תאוצה, ובשנים האחרונות יותר ויותר. בין אם מדובר על בתים פרטיים, בניינים, רבי קומות ומבנים תעשייתיים אשר מצריכים בניית תשתיות יסודית , בדרך כלל באזור בו כבר התקיימו מבנים ישנים. לכן, נוכל לראות ניסור בטון במרכז אשר מתבצע בהיקפים גדולים ורחבים.

ניסור בטון בצפון

אנו עדים לביצוע ניסור בטון בצפון, יותר עבור בניית תשתיות ופחות עבור בניית בתים, מאחר ובצפון אין בעיית צפיפות . לכן, ניסור בטון בצפון ייעשה בעיקר עבור בניית תשתיות או שיפוץ ושינוי בתים.

ניסור בטון בדרום

ניסור בטון בדרום נפוץ בעיקר עבור בניית תשתיות באזור ופחות עבור בניית הבתים אשר, כמו בצפון, אינה צפופה ולא מחייבת שינוי תשתיות.

חשוב לציין כי הבטון עצמו עמיד לאורך שנים רבות ויכול לעמוד בתנאי מזג אוויר קשים וקיצוניים במיוחד, אף ברגעים של פגעי טבע ורעידות אדמה. בחברת א. א המנסרים תוכלו למצוא את המגוון הכולל והרחב של עבודות בטון שונות, ניסורי בטון, קידוח בטון, חיתוך ועוד. החברה מבצעת את עבודות הבטון למגוון לקוחות פרטיים ועסקיים כאחד. לחברת א.א המנסרים ניסיון רב שנים בתחום, ידע רב ומקצועיות אשר מספקים עבור הלקוח את עבודת הבטון הטובה ביותר.

 

למידע נוסף ולהצעת מחיר לפרוייקט שלכם צרו אתנו קשר

מאמרים נוספים


עבודות בטון

את הבית הבא שלכם תבנו בהדפסת תלת מימד

האם הנשק החדש של צה”ל יכול לחדור בטון

טכניקות שונות בניסור בטון ביהלום

האם בטון מזויין יכול לעצור טיל?