את הבית הבא שלכם תבנו בהדפסת תלת מימד

לא להאמין עד כמה שימושי ויעיל הבטון, עד כדי כך שהוא מהווה חלק מרכזי בפריצת דרך טכנולוגית אשר מאפשרת לבנות בית מבטון תוך יום אחד. בניית הבית מבטון היא בשורה טכנולוגית מתקדמת אשר מתבססת על מדפסת תלת ממדית. מדובר בפתרון יעיל וחסכוני אשר מוזיל משמעותית את עלויות הבניה של היום.

הדפסת תלת מימד

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

איך מכינים בית בהדפסה תלת מימדית

עליית מחירי הדיור רתמה אזרחים רבים בעולם לחפש פתרונות חסכוניים יותר. מתברר כי פתרון העתיד החסכוני והמתקדם מתגלה בדמות מדפסת תלת מימד. מדובר בפיתוח של חברה סינית אשר משתמשת במדפסת ענקית באורך 32 מטר, 10 מטר רוחב ו-7 מטר גובה, מדפסת אשר על בסיס בטון וחומרים נוספים, מדפיסה בתים, רכבים ועוד מוצרים מתקדמים נוספים.

הטכנולוגיה של מדפסת התלת מימד משלבת בטון חזק עם שאריות ממוחזרות המופקות מעפרות ברזל ממכרות, זאת יחד עם תערובת דיו ייחודית. באמצעות החומרים האלו מייצרים בית מוכן ביום אחד, כאשר עלויות הייצור של הבית מוערכות ב- 5000 דולר. מדובר בעלויות נמוכות יותר משמעותית מעלויות הבנייה הרגילות, עלויות אשר בעתיד יאפשרו לרבים מתושבי העולם לרכוש בית בעלויות שפויות שמרבית אוכלוסיית העולם תוכל לעמוד בהן.

הדפסת הבית באמצעות מדפסת תלת מימד לא הופכת מורכבת יותר או יקרה יותר. עלות הדפסת קיר ישר או קיר עגול  בשיטה זו זהה. בטכניקה זאת טמון חידוש טכני, כאשר צורת הבניה או מורכבות הבניה אינן משפיעות על המחיר, אלא כמות החומר היא שמשפיעה וקובעת את העלות.

הבית אשר יוצר במדפסת התלת מימד הוא בית עמיד וידידותי יותר. במהלך הכנת החומרים לבנייה והדפסה, מוציאים את החומרים הרעילים בתערובת, על מנת ליצור חומרים גמישים ובית ידידותי ועמיד יותר לסביבה.

מדפסת התלת המימד היא פתרון מצוין גם עבור שוק דירות היוקרה. המדפסת יכולה להדפיס תוספות מעוצבות למדרגות, עיצובים ייחודיים למרפסות ועוד. בניית בית באמצעות מדפסת תלת מימד היא תופעה טכנולוגית מתעצמת, כאשר בעתיד צפויים להיבנות בעזרת הטכנולוגיה הזו בנייני דיור גבוהים ומפותחים יותר.
ניסור בטון

התחדשות הבטון וגמישותו מבשרות לנו כי בעתיד ניתן יהיה לרכוש בתים מעוצבים ומוכנים במחירים אטרקטיביים. על מנת לבצע שינויים במבנה הבטון או בעיצובו, עדיין יש צורך בפעולה מקצועית של ניסור בטון.

במידה שתרצו לערוך שינויים בתכנון הבית הנבנה ממדפסת תלת מימד, הדבר עודנו אפשרי. שיפוצים קלים או מורכבים יותר מותאמים גם לבתים העשויים מהחומרים בהם משתמשים לבניית בית ממדפסת תלת מימד. ניסור הבטון משחק תפקיד מרכזי בכל הקשור לעיצוב הבית מחדש. האפשרות לשבור קירות או לשנות את זוויות הבית מושתת על תהליך ניסור הבטון. באם תחליטו לבצע שינויים במבנה, יש צורך לפנות לאדם מקצועי המנוסה בניסור בטון.

ניסור הבטון יעיל וחיוני ביותר לצורך ניצול טוב יותר של חלל הבית ולעיצובו. אם נרצה לרווח את חלל הבית ולהרוס קירות מיותרים, יש צורך בניסור וקידוח בטון. ניסור הבטון חיוני למטרות עיצוב הבית. באמצעות ניסור הבטון ניתן להגדיל חדרים ולהפוך את הריצוף למעוגל או משולש ולמעשה, להקנות לבית שלנו מראה רענן וחדשני.

לסיום, התפתחות הבטון ויכולותיו הרבות מאפשרות לו לקחת חלק בהמצאה טכנולוגית אשר יכולה לשנות את עולם הדיור. הדפסת בית מבטון באמצעות הדפסה תלת מימדית המתבססת על בטון, תערובת דיו ושאריות ממוחזרות של עפרות ברזל, תאפשר לנו לרכוש בית במחיר נמוך יותר בהשוואה למחירים של היום.

עלויות הפיתוח והייצור של בית בהדפסה תלת מימדית נמוכות וחסכוניות יותר פי כמה, זאת ביחס לעלויות הבנייה הגבוהות של שיטות הבנייה המסורתיות. נוסף על כך, מדובר בפתרון חדשני אשר השימוש בו לא יפגע בהיבטי העיצוב אלא רק יביא לשיפורם ולהתחדשותם. בעתיד אולי נזכה לראות מכונה היודעת לחצוב בסלע קיים ולנסר אותו בצורת בית ובכך ליצור בית מחומרים טבעיים. אנו ממתינים לכך.

הדפסת תלת מימד

מאמרים נוספים


עבודות בטון

את הבית הבא שלכם תבנו בהדפסת תלת מימד

האם הנשק החדש של צה”ל יכול לחדור בטון

טכניקות שונות בניסור בטון ביהלום

האם בטון מזויין יכול לעצור טיל?