אמצעים לניסור בטון

אמצעים לניסור בטון

ניסור בטון שונה מניסור חומרים אחרים דוגמת עץ, גבס, מתכת או בלוקים. מאחר שבטון הוא חומר קשה מאוד, נצטרך להשתמש בציוד מיוחד כאשר נרצה לנסר או לחתוך אותו. לפני התפתחות כלי העבודה המתקדמים יותר, נהוג היה לנתץ את הבטון בעזרת פטישים כבדים במיוחד, אך מהלומות הפטישים גורמות נזקים למבנה ולקירות הסמוכים, ועלולים לפגוע בתשתיות רבות דוגמת מים, גז וחשמל.
מסיבות אלו, כאשר יש צורך בחיתוך או ניסור מדויק של בטון, מומלץ לבחור באנשי מקצוע המכירים היטב את אופי העבודה ואת תפעול הציוד הנדרש. מדובר על מכונות חיתוך ייעודיות ויציבות עם להבי או מקדחי יהלום המסייעים לקבלת תוצאת חיתוך מדויקת בכל סוגי העבודות: פתחי דלתות וחלונות, חורי אוורור, תעלות מים, חשמל וגז, תעלות תקשורת ועוד.

ציוד לניסור וחיתוך בטון

קיים מגוון רחב של כלי עבודה לניסור וחיתוך בטון – החל מציוד נייד שניתן להרכיב על מקדחות לצורך עבודות קטנות בבית, ועד למקדחים מקצועיים המחייבים קירור קבוע בשל החום הרב שנוצר מפעולת הקידוח או הניסור.

עיצובים בבטון

 

 

 

 

 

 

 

 

 

מקדח כוס יהלום

מקדח קטן בצורת כוס הניתן להתקנה באמצעות מתאם על גבי מקדחה. המקדח מיוצר בקוטרים שונים ומאפשר קידוח עגול ומדויק המתאים במיוחד לעבודות כגון פתחי מיזוג אוויר, צינורות מייבשי כביסה, תעלות ועוד.

מסור מסילה

מסור מיוחד הנע על גבי מסילה אשר מקובעת לקיר על ידי עוגנים. המסור חותך באמצעות דיסק יהלום, והמסילה שומרת על יציבותו ועל דיוק החיתוך. יתרונו של מסור זה הוא ברדיוס החיתוך הגדול, וכן בבטיחות היחסית שהוא מציע – שכן הפעלתו נעשית מרחוק ואינה מצריכה מגע פיזי עם המפעיל. עם זאת, כדאי ומומלץ למגן גם את המסילה עצמה.

מכונה לקידוח בטון

מכונה זו ניתנת לשינוע על ידי גלגלים והיא מיועדת לחיתוך משטחי בטון מגוונים: כבישי אספלט, רצפות ומדרכות, משטחי אפוקסי, מגרשי חנייה ועוד. מכונה זו, שבתחתיתה דיסק יהלום גדול, דורשת דחיפה על ידי מפעיל ונחשבת מדויקת ויעילה במיוחד.

היהלום בשירות חיתוך הבטון

פרט לעובדה שהיהלום יפה ונוצץ, מדובר גם באחד החומרים הקשים ביותר בטבע – ומכאן טבעי שהוא ישמש לחיתוך בטון ומוצריו. יהלומי חיתוך משולבים במגוון כלי חיתוך וניסור המסתובבים במהירות של אלפי סיבובים בדקה, והופכים את המלאכה לקלה ואפשרית מתמיד.
כדי למנוע עיוותים בלהבי החיתוך והמסורים כתוצאה מהחיכוך והחום האדיר שנוצר, נדרש קירור קבוע על ידי התזת מים או נוזל קירור ייעודי אחר. בנוסף לכך, התזת נוזל קירור חיונית מאוד להפחתת היווצרות ענני האבק, החול והשבבים בסביבת העבודה.

מאמרים נוספים


עבודות בטון

את הבית הבא שלכם תבנו בהדפסת תלת מימד

האם הנשק החדש של צה”ל יכול לחדור בטון

טכניקות שונות בניסור בטון ביהלום

האם בטון מזויין יכול לעצור טיל?